Българинът Никола Илиев започна като титуляр за Интер при победата на юношеския отбор на “нерадзурите” до 19 години с 2:1 над връстниците от Милан в градското дерби от 16-ия кръг на първенството “Примавера 1”.

17-годишният Илиев остана на терена до 70-ата минута, когато резултатът беше 1:1. Три минути по-късно съотборникът му Лоренцо Пешетола вкара победния гол. През първата част Интер беше повел в 25-ата минута, а домакините от Милан бяха изравнили седем по-късно.

С този успех младите интеристи излязоха на второ място в класиране, в което безапелационен лидер без загуба е Рома. “Росонерите” пък са чак 12-и от 18 тима.

С това обаче не се изчерпи българското участие за днес.

Вратарят на Фиорентина (19) Иван Андонов допусна четири гола за тежкото поражение с 1:4 от Сампдория като гост, докато Димо Кръстев не беше в групата на “виолетовите”. Йоан Борносузов от състава на Дженоа (19) пък остана резерва при победата с 1:0 над действащия шампион Емполи.