Българският защитник Радослав Димитров спечели Суперкупата на Румъния с екипа на на Сепси. Носителят на Купата на Румъния победи шампиона ЧФР Клуж с 2:1, а родният бранител игра цял мач.

Димитров и компания инкасираха гол още във 2-рата минута, но успяха да стигнат до пълния обрат. Александру Паун даде аванс на Клуж секунди след първия съдийски сигнал. Изравнителното попадение на Сепси падна в самия край на първата част и бе дело на Козмин Матей.

В герой за Сепси се превърна 36-годишният венецуелец Марио Рондон, който реализира решаващия гол пет минути преди изтичането на редовното време. В добавеното време Рожер изпусна нервите си и беше изгонен с директен червен картон за удар с лакът.

Така Сепси вдигна Суперкупата за първи път и спечели втори трофей след създаването си през 2011 година.