Българският нападател Георги Даскалов бе титуляр за Иртиш при победата с 2:0 над Ягелония в реванша от първия квалификационен кръг на турнира Лига Европа. Тимът от Казахстан продължава напред в надпреварата с общ резултат 2:1.

Бившият футболист и юноша на Пирин (Благоевград) Георги Даскалов беше на терена в Павлодар до 79-ата минута, когато отстъпи мястото си на сърбина Милан Николич.

Първото попадение за успеха на Иртиш реализира бившият играч на Черно море Мамути Кулибали. Малийският защитник се разписа в 37-ата минута, а крайното 2:0 оформи Глеб Малцев в 42-ата.

Следващият съперник на Георги Даскалов и съотборниците му в казахстанския тим е Рустави (Грузия), елиминирал Банантс (Ереван) след успех с 1:0 в първия мач и равенство 1:1 на реванша.

В днешния мач в Рустави попадението за арменския Банантс вкара бразилецът Дубала, който премина в тима преди време от Славия.