Мартин Минчев няма спирка и продължава да бележи гол след гол с екипа на Спарта (Прага), разписвайки се за четвърти път в рамките на една седмица. Българският нападател реализира едно от попаденията при победата на Соарта с 5:2 в гостуването на Злин от деветия кръг на чешкия елит.

Юношата на Черно море се появи на мястото на Филип Соучек в 71-ата минута и в добавеното време оформи крайния резултат след асистенция на Адам Хложек, вкарвайки първи гол в чешкото първенство. Само преди седмица  Минчев записа два гола за дубъла на Спарта, а няколко дни по-късно отбеляза дебютното си попадение за първия отбор, като се разписа при победата с 3:0 над вторидивизионния Лисен за Купата на Чехия.

След убедителната победа Спарта е на второто място във временното класиране с актив от 20 точки и в следващия кръг приема третия Славия в дербито на Прага. Начело с 24 точки е Виктория (Пилзен), а шампионът Славия (Прага) е трети с 19, но и два мача по-малко. Злин е на 11-а позиция с 9 точки.