Третодивизионният английски Акрингтън Стенли с националния вратар Димитър Евтимов в състава постигна победа с 2:1 срещу eлитния френски Олимпик (Марсилия) в престижна контрола в Салфорд.

Евтимов беше титуляр и остави добри впечатления с отличните си изяви в мача. Марсилия, който е воден от португалския специалист Андре Вияш-Боаш, започна от първата минута с големите си звезди, след които личаха имената на френския национал Димитри Пайе, Морган Сансон и Луис Густаво.

Пайе на няколко пъти имаше положения, но Митко беше непоклатим и не му позволи да отбележи.

Точни за Акрингтън Стенли през първото полувреме бяха Шон Макънвил в 28-ата минута и Офранде Дзанзала в 37-ата от дузпа.

След почивката Марсилия излезе с променен състав, като единствено вратарят Йоан Пеле остана от титулярите. В 77-ата минута Флориан Товен успя да вкара почетен гол.

В края на мача Евтимов имаше доста работа, спасявайки удари на Строотман и Товен, за да запази преднината на своя отбор.

"Дими беше великолепен", доволно отчете мениджърът на Акрингтън Джон Колмън.