Милен Гамаков си отбеляза автогол при загубата на Тараз с 2:3 като гост на Ордабаси. Мачът беше от 14-ия кръг на казахстанското първенство.

Двубоят се разви кошмарно за тима на българина, след като Елхан Астанов и Всеволод Садовский осигуриха ранен аванс на домакините, а в 19-ата минута бившият футболист на Ботев (Пловдив) и Славия прати топката в собствената си врата.

В 45-ата минута Алишер Сулей пропусна дузпа за Тараз, но секунди преди края на първото полувреме гостите получиха нов наказателен удар и Жакип Кожамберди върна едно попадение. Тараз стигна и до втори гол в 58-ата минута, дело на Абилайхан Жумабек, но не успя да избегне поражението.

Отборът на Гамаков е трети в класирането с 21 точки, а начело е Астана с 24. Бившият тим на Станимир Стоилов отвя с 5:0 Аксу.