Макаби Нетаня загуби от Апоел Петах Тиква с 0:2 на стадион „Ха Мошава“ в мач от 16-ия кръг на израелския елит. Пламен Гълъбов започна като титуляр за Натаня, но напусна преждевременно терена в 42-рата минута, след като си изкара директен червен картон.

Апоел Петах Тиква успя да излезе напред в резултата в 20-ата минута, когато Шовал Гозлан порази вратата, пазена от Томер Царфати.

В 42-рата минута Макаби Нетаня остана с човек по-малко на терена, след като Пламен Гълъбов видя червения цвят на картона. До края на първото полувреме Апоел Петах Тиква успя да удвои преднината си, след като Ави Рикан се разписа в последната минута от редовното време на първото полувреме.

Макаби Нетаня доигра срещата с 9 човека на терена, след като Насим Уаму бе изгонен в 74-ата минута.

След този успех Апоел Петах Тиква се изкачи до 12-то място в класирането в Лигат Ха’ал с актив от 14 пункта, докато Нетаня и Гълъбов се намират на 5-то място с 21 точки.