Бившият халф на Славия Милен Гамаков отбеляза първия си гол с екипа на Жалгирис при домакинската загуба от Судува с 1:2 в мач от литовското първенство.

В 22-ата минута Видемон пропусна дузпа за домакините, пращайки топката в гредата. Седем минути по-късно гостите получиха дузпа и Горобсов бе точен от бялата точка.

Гамаков влезе на терена в 45-ата минута на мястото на Узела и още с първото си докосване в мача отбеляза фамозен гол с шут от около 30 метра за 1:1.

Жалгирис имаше още няколко възможности за втори гол, но не се възползва. В 86-ата минута при центриране от фаул топката бе свалена с глава към Макас, който я чукна покрай вратаря за крайното 1:2.

Така Судува записа важна победа, с която остава начело в класирането с 18 точки. Жалгирис пък се смъкна до четвърта позиция с 13 точки, но е и с мач по-малко.