Българският вратар Александър Андреев помогна на своя Жирона да постигне първа победа в младежката Шампионска лига и то срещу не кой да е, а френския гранд ПСЖ. Испанците се наложиха с 2:0 като гости в мач от първия кръг във фазата на лигата.

Както е известно, юношата на Септември (Сф) Андреев пристигна в хита на миналия сезон в Ла Лига през лятото.

Роденият през 2006 година страж направи няколко ключови намеси, за да помогне на отбора си, който дори игра с намален състав след 65-ата минута.

Другите герои за Жирона в двубоя бяха Хуан Аранго и Енрик Гарсия, които вкараха попаденията в мача в 11-ата и 76-ата минути.

В следващия си мач испанците с българския си вратар в състава приемат Фейенорд на 2 октомври.