Български гол падна в Шампионската лига на Азия. Бившият национал Янко Вълканов даде преднина на китайския Шанхай Шенхуа в 18-ата минута на домакинството срещу южнокорейския Сувон, спечелено с 2:1.

Той се разписа с глава, засичайки центриране на брата на Александър Хлеб - Вячеслав. Националът на Беларус също вкара гол в днешната среща, оформяйки крайното 2:1 в 76-ата минута.

Малко след попадението си бившият играч на Славия и ЦСКА получи неприятен удар с лакът в лицето от противников играч, но това не му попречи да продължи срещата.

Двубоят бе трети мач и за двата отбора от Група "G" на Лигата. Шанхай Шенхуа и Сувон имат по 6 точки, с колкото е и Кашима Антлърс (Япония), победил с 4:1 при гостуването си Сингапур Армед Форсес.

На 22 април на Шанхай Шенхуа предстои визита на Сувон в Южна Корея, а до края на груповата фаза Янко Вълканов и съотборниците му имат мачове още с Сингапур Армед Форсес (гостуване) и Кашима Антлърс (домакинство).