Бившето крило на Левски Здравко Димитров реализира първото си попадение в турската Суперлига, но неговият Бодрумспор допусна обрат и загуби с 1:4 гостуването си на другия новак Еюпспор от втория кръг. Това бе и историческият първи гол на отбора в елита на южната ни съседка.

Половин час игра след началото на двубоя Узейир Ергун центрира за Димитров, който бе забравен и от близка дистанция прати топката в мрежата за 0:1.

През втората част домакините стигнаха до четири безответни попадение. В 46-ата минута Джани Бруно изравни, в 55-ата Маме Тиан вкара за 2:1. В 86-ата Саму Саис покачи на 3:1, а в добавеното време Халил Акбунар оформи крайното 4:1.

Така Бодрум заема последното 19-о място във временното класиране, все още с 0 точки, на 2 зад водения от Станимир Стоилов Гьозтепе. Еюпспор е четвърти с 4 точки.