Новият сезон в Малта започна с трофей за българския защитник Петър Кюмюрджиев и неговия тим Керчем Аякс. Те спечелиха Купата на Лигата на остров Гозо, което е първо състезание за сезона.

На финала Керчем се наложи с 2:1 над Виктория Хотспърс, като първото полувреме завърши без голове, съобщава БТА. Сабри Райс откри за Керчем в 65-ата минута, но четири минути преди края Виктория Хотспърс изравни. Късметът обаче се усмихна на "зелено-белите" от Керчем и това стана след изпълнение на фаул от Кюмюрджиев. Българският защитник сервира топката на Малкълм Вела, който осигури успеха с втори гол в 92-ата минута.

Медиите отбелязаха, че защитата на Керчем - водена от бившия играч на Славия, Локомотив (Пловдив) и Черноморец, е показала още по-солидна игра от миналия сезон. От това първенство в Лигата на Гозо има право да участва само един чужденец и Керчем предпочете да задържи Кюмюрджиев.