Българският талант Мартин Минчев записа дебют в европейските клубни турнири, но едва ли ще иска да си спомня за него. Бившият футболист на Черно море се появи на смяна за Спарта (Прага) при тежката домакинска загуба с 1:4 от Лил.

Мачът беше от група "H" на Лига Европа, а в другата среща Милан надви Селтик с 3:1 в Глазгоу.

19-годишният Минчев влезе чак в добавеното време на двубоя в Прага, когато всичко вече беше решено.

Спарта трябваше да се справя с човек по-малко още от първото полувреме, след като в 23-ата минута Ладислав Крейчи получи червен картон за задържане на откъсващ се съперник.

Лидерът във френското първенство триумфира след хеттрик на турчина Юсуф Язъджъ, който вкара в 45-ата, 60-ата и 75-ата минути. Жонатан Иконе също отбеляза за Лил, а в началото на второто полувреме Спарта бе изравнил чрез Боржек Дочкал.

На 29 октомври от 19:55 часа Мартин Минчев и съотборниците му от Спарта ще гостуват на Милан, а Лил ще домакинста на Селтик.