Българският нападател Димитър Митков записа втора поредна победа след трансфера си в руския втородивизионен Рубин. В мач от 22 кръг на първенството тимът от Казан се наложи с 1:0 като домакин на Волга (Уляновск).

Единственият гол в срещата падна още в третата минута. Негов автор стана Виталий Лисакович. Домакините завършиха двубоя с човек по-малко заради червения картон Игор Горбунов в началото на второто полувреме.

Въпреки числено намаления си състав, Рубин успя да задържи аванса си. Димитър Митков започна като резерва, но в края на мача се появи на мястото на Жоел Фамейе.

След четвъртата си поредна победа в първенството тимът от Казан заема второ място в класирането с 43 точки, на четири след Балтика. Третия е Алания (Владикавказ), който има 39 точки и мач по-малко. Директно за елита се класират първите два тима. Третият и четвъртият участват в плейофи.