Български футболист, който играе за Агия Напа, отне победата на водения от Ивайло Петев АЕЛ (Лимасол) в мач от кипърското първенство. В срещата от 9-ия кръг бившият полузащитник на Славия и Локомотив (Пловдив) Веселин Марчев откри резултата за Агия Напа в 88-ата минута, а гостите се спасиха от поражение с гол на Александру Йоница в 94-ата минута. След равенството АЕЛ е четвърти с 13 точки, но изостава на цели 9 от лидера АПОЕЛ (Никозия) и на 5 от втория Аполон (Лимасол).

За АЕЛ това е трети пореден мач без победа след домакинската загуба от Ермис Арадипу с 2:3 в предишния кръг.

За Агия Напа срещу отбора на Петев игра още един българин - Васил Панайотов, като двамата с Марчев бяха на терена пълни 90 минути.