Атакуващият полузащитник Асен Чандъров вкара първото си попадение по терените в Румъния. Бившият футболист на Левски и Септември (София) се разписа при загубата на Академика (Клинчени) с 1:3 от ЧФР Клуж. Мачът беше от 16-ия кръг на първенството в северната ни съседка.

За гостите играха общо трима българи - Георги Пашов започна титуляр, Цветелин Чунчуков влезе на смяна още в шестата минута, заменяйки контузен съотборник, а 22-годишният Чандъров се появи на терена в 59-ата минута. Халфът вкара почетното попадение за Академика в 84-ата минута с глава за 2:1.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Точни за ЧФР Клуж бяха Костаке в 15-ата минута, Деац в 51-ата и Дебелюх в добавеното време - 3:1.

Шампионът на Румъния и ФКСБ са на върха в класирането с 34 точки, а Академика (Клинчени) е пети с 25 в актива си.