Шльонск Вроцлав допусна изненадваща загуба с 2:3 у дома от опашкаря Рух Хожув в мач от 30-ия кръг на полската Екстракласа и до голяма степен се сбогува с шансовете си да стане шампион.

Цял мач за Шльонск изиграха Алекс Петков и Симеон Петров, който формираха двойката централни защитници на тима, който остава на трето място с 51 точки, като е на 5 от лидера Ягелония и е с равни точки с втория Гурник Забже, но двата отбора могат да бъдат изпреварени от Лех Познан, който също е с 51 точки, но с мач по-малко.

Симеон Петков получи жълт картон, заради който получи наказание да не играе в следващия кръг срещу ЛКС Лодз.

Във Вроцлав гостите от Хожув поведоха с гол на Сома Новотни в 11-ата минута, а Томаш Войтович удвои в 27-ата минута. Рух Хожув стигна и до трети гол в 75-ата минута, когато вкара Михал Феликс.

До края на мача Шльонск стигна до два гола, дело на Ерик Експосито в 86-ата минута и Егор Маценко в 92-ата минути, но тимът на Алекс Петков и Симеон Петров нямаше време за изравнително попадение.