Българските национали Илиан Илиев-младши и Мартин Луков бяха резерви при важни победи на тимовете, за които играят в елита на Кипър - Аполон (Лимасол) и Кармиотиса (Полемидон).

Халфът Илиев все пак поигра няколко минути за Аполон при успеха с 2:1 над Олимпиакос (Никозия). Йоанис Питас даде аванс на своя тим в 46-ата минута, а в 79-ата минута Данило Сполярич удвои преднината на Аполон и подпечата трите точки за тима от Лимасол. Българинът влезе в 86-ата минута, а една по-рано Мартин Слогар върна едно попадение за Олимпиакос.

Кармиотиса стигна до успех с 2:0, а вратарят Мартин Луков изгледа мача от резервната скамейкта. Попаденията паднаха през първото полувреме. В петата минута Карим Лукили вкара за 1:0, а в 26-ата Мунир Ел Алучи от дузпа удвои.

С победите Аполон се приближи до местата даващи право на участие в Европа, заемайки пета позиция с 35 точки, а Кармиотиса избяга от борбата за оцеляване и е девети с 23 пункта.