Българката Симона Петкова дебютира с гол за новия си отбор Лугано (Швейцария).

Една от най-добрите български футболистки в момента подписа преди броени дни професионален договор в елитния швейцарски клуб, след като преди това игра в Лийдс и Уотфорд в Англия.

В снощното гостуване на Люцерн в елитното първенство на Швейцария Симона Петкова изработи първия гол и сама отбеляза втория, въпреки последвалата загуба с 2:4.

Още в 4-ата минута българката бе съборена пред пеналта, от прекия свободен удар тя нацели напречната греда и отскочилата топка бе довкарана от капитана Сара Тонели за 0:1.

Петкова обра овациите в 14-ата минута с красив удар от малък ъгъл, след който топката влетя под сглобката на гредите - 0:2.

До почивката домакините от Люцерн изравниха, а през втората част обърнаха мача до 4:2.

В следващия кръг Симона Петкова и съотборничките й ще играят пред собствена публика, като "Лугано" приема "Грасхопър"