Димитър Рангелов и Станислав Ангелов вкараха по един гол за победата на Енерги с 2:1 над Арминия в мач от 27 кръг на Бундеслигата. С този успех тимът от Котбус остава в битката за оцеляване в германския елит сложи край на серията си от 5 поредни победи.

В 43-ата минута Рангелов с десния крак простреля Денис Айлхоф, след като се оказа непокрит след центриране на Тимо Рост. Това бе осмо попадение за българския национал в германското първенство през този сезон.

В 48-ата минута бившият играч на тима от Котбус Влад Мунтяну изравни за гостите от Билефелд, след грешка на защитата на Енерги при центриране на Ламей. В 59-ата минута Станислав Ангелов донесе победата на Енерги, след като успя да вкара топката в мрежата, когато Айлхоф парира удар на Скела след пас на Рангелов.

Валери Домовчийски игра 28 минути за Херта при загубата с 0:2 като гост на Хановер. Точни за тима от Долна Саксония бяха Майк Ханке и Арнолд Бругинк, а украинският нападател на берлинчани Андрей Воронин бе изгонен в 89-ата минута.

Волфсбург остана на върха на класирането, след като победи с 2:1 при гостуването си на Борусия (Мьоннхенгладбах). Байерн срази 4:0 Айнтрахт (Франкфурт) и по този начин поне за малко свали напрежението върху треньора Юрген Клинсман. Франк Рибери се разписа още в 3-ата минута, а Тони удвои в 17-ата. Лусио направи 3:0 в 36-ата, докато Швайнщайгер оформи успеха на баварците в 48-ата.

Хофенфхайм допусна втора поредна загуба, след като допусна домакинско поражение с 0:3 от Бохум. Хеттрик за гостите реализира словашкият национал Станислав Шестак./БЛИЦ