Мартин Тошев се разписа във вратата на шампиона на Казахстан Астана. Българският нападател отбеляза едно от попаденията за Жетису, който успя да обърне бившия отбор на Станимир Стоилов с 2:1. Срещата беше от 27-ия кръг на местния шампионат.

Астана поведе чрез румънеца Дорин Ротариу в осмата минута, но домакините направиха пълен обрат в края на двубоя. Тошев изравни в 80-ата, засичайки центриране отдясно, а минута преди края Айбар Жаксиликов донесе победата на Жетису - 2:1.

За бившия нападател на Пирин (Благоевград) и Септември (София) това е пето попадение в първенството на Казахстан.

Жетису е на петото място с 44 точки, а Астана остава четвърти с 50. Лидер с 58 е Тобол, следван от Кайрат (56) и Ордабаси (52).

Лош ден имаше обаче друг българин в Казахстан - треньорът Николай Костов. Воденият от него Шахтьор (Караганди) загуби с 0:1 от лидера Тобол. Загубата е четвърта поредна за тима на Николай Костов. Шахтьор е седми в класирането.

Шести е Кайсар на Стойчо Младенов, който в този кръг отстъпи с 0:1 на втория Кайрат.