Българският нападател Алекс Колев вкара първия си гол за Стал (Миелец), но това не беше достатъчно за тима му, който отстъпи с 1:2 като гост на Гурник (Забже) в мач от 17 кръг на полската Екстракласа.

Колев и другият българин в Стал – Божидар Чорбаджийски започнаха титуляри за гостите. 28-годишният нападател, който премина в тима от Миелец през тази зима, откри резултата още в седмата минута, но в 69-ата минута беше заменен от Лукаш Зявински.

Пет минути преди това Гурник беше изравнил резултат с попадение на Пжемислав Вишвиевски. Домакините стигнаха до победата в края на мача, когато Пьотър Кравчик се разписа в четвъртата минута на добавеното време.

С този успех Гурник (Забже) излезе на четвърто място в класирането с 27 точки. Стал остава на последното 16-о място с актив 14 точки.