Димитър Велковски изигра първия си мач с екипа на Миедж (Легница). Българският национал дебютира в първенството на Полша при победата на новия си отбор с 2:1 над Висла (Плоцк).

28-годишният Велковски, който беше привлечен от Серкъл (Брюж), се появи като резерва в 74-ата минута на мястото на Хуберт Матиня.

Домакините се оказаха догонващи в резултата в 22-ата минута, след като Марко Колар даде преднина на Висла (Плоцк). Малко преди почивката Миедж получи дузпа и бившият футболист на Манчестър Юнайтед Анхело Енрикес изравни. В 61-ата минута черногорският халф Немяна Миюшкович донесе успеха на тима от Легница - 2:1.

Победата е първа за Миедж през календарната година. Отборът остава на последното място в Екстракласата с 18 точки.