Българският национал Кристиан Малинов и Льовен отпаднаха на четвъртфиналите на купата на Белгия, след като претърпяха тежка загуба с 1:4 от шампиона Брюж.

27-годишният Малинов беше титуляр в състава на гостите. През първото полувреме той получи жълт картон, а в 73-ата минута отстъпи мястото си на Мандел Кейта.

Домакините поведоха в резултата с два гола малко преди почивката. Шарл де Кетеларе откри в 41-ата минута, а точно преди изтичането на първото полувреме Едер Баланта изравни.

12 минути след началото на втората част Льовен върна едно попадение чрез Ксавие Мерсие. В 64-ата Брюж върна аванса си от два гола, след като Ноа Ланг се разписа. Ханс Ванекен оформи крайния резултат в добавеното време на мача.

С този успех Брюж се класира за полуфиналите на турнира, докъдето стигнаха още Андерлехт, Ойпен и Гент.