Удинезе и Каляри завършиха при резултат 1:1 в мач от 25-ия кръг в италианската Серия А.

18-годишният български страж Велизар-Илия Илиев остана неизползвана резерва за гостите.

Джордан Земура даде аванс на Удинезе в 14-ата минута, а в 44-ата минута дойде изравнителното попадение за Каляри, което бе дело на Джанлука Гаетано.

Каляри се намира на незавидното 19-то място в Серия А с актив от 19 точки, като е на точка от спасителния бряг, докато Удинезе е на 15-то място с 23 пункта.

В друг мач, който се изигра по същото време Емполи взе точка от Фиорентина, като двата тима завършиха при резултат 1:1. Лукас Белтран изведе „ла виола“ напред в резултата в 29-ата минута, докато М’Байе Нианг донесе равенството за Емполи с гол от дузпа в 56-ата минута.

Фиорентина е на 7-мо място с актив от 38 точки, докато Емполи продължава борбата за оцеляване, заемайки 16-та позиция с 22 пункта.