„Българския” Металург Донецк не успя да победи Зоря Лугански у дома и завърши при равенство 0:0 в среща от 28-ия кръг на украинския шампионат. За водения от Николай Костов тим не игра Велизар Димитров, а Чавдар Янков бе титуляр, но бе заменен още на почивката.

Бившият халф на Левски Зе Соарес влезе в игра в 73-ата минута за тима от Донецк, но и неговото появяване на терена не успя донесе гол за домакините. Два кръга преди края Металург е осми в класирането с 37 точки. Лидер е Шахтьор Донецк с 68 точки. С шансове за титлата е и Динамо Киев, които има 65 точки, като лидерите имат да изиграят по още три срещи.

Надеждата на Металург да играе в Лига Европа наесен минава през спечелване на купата на страната. Тимът се изправя срещу Таврия (Симферопол) в мач за трофея./БЛИЦ