Бившият национал Борислав Цонев се превърна в герой за китайския Далиен при равенството 2:2 с Кингдао Хайню като гост в мач от 29 кръг.

Далиен губеше с 0:2 на почивката, но през втората част в рамките на половин час Цонев се разписа на два пъти. В 49-ата минута беше точен от дузпа, а след това добави едно попадение в 79-ата.

Въпреки спечелената точка Борислав Цонев и тимът му заемат предпоследното 15-о място в класирането с 20 точки, но само на две от зоната на спасението. Кингдао Ханю е 13-и с 27 точки.

Друг бивш наш национал – Петър Витанов, се отличи с асистенция за Тянджин Джинмен при домакинското 1:1 с Шанхай Шенхуа. Той подаде за попадението на Фарлей Роса в 22-ата минута. Шест минути преди края гостите изравниха чрез Ю Ханчао.

Тянджин е осми с 45 точки, докато Шанхай Шенхуа е на трето място с 52 точки, на три зад втория Шандонг Тяншан. Лидер с 60 точки е Шанхай Порт.