Българският национал Николай Бодуров и Фулъм записаха първа победа за сезона едва в 9-ия кръг на английската Чемпиъншип, след като спечелиха с 2:1 при гостуването си на Бирмингам. Бодуров бе титуляр и игра цял мач.

Домакините поведоха в 38-ата минута след гол на Дейвид Котърил, възползвал се от асистенция на Калъм Рейли.

В 63-ата минута удар на Николай Бодуров извън наказателното поле доведе до избита топка, която попадна във Фернандо Аморебиета, който центрира фронтално пред вратата на Бирмигам, където Тим Хоогланд вкара за 1:1.

В 71-ата минута гостите направиха пълен обрат, след като Уго Родайега вкара от близка дистанция.

Така Фукъм събра 4 точки и се отлепи от дъното, изкачвайки се на предпоследната 23-а позиция. Бирмингам е 21-и със 7 точки.