Българският защитник Николай Бодуров игра цял мач за Фулъм и имаше основна заслуга за запазване на домакинското равенство 1:1 срещу изпадналия от Висшата лига Кардиф в среща от 5-ия кръг на Чемпиъншип. Така Котиджърс спечелиха първата си точка този сезон.

Домакините натиснаха от самото начало и усилията им дадоха резултат в 22-ата минута, когато Тим Хуугланд беше точен с глава след центриране от корнер на Рос МакКормак.

След почивката в Матс Дели намери перфектно Кенуайн Джоунс в наказателното поле и нападателят с хубав изстрел изравни за 1:1.

До края и двата тима имаха своите шансове да вземат победата, но така и не успяха да преодолеят противниковата защита. Кардиф можеше да победи в 94-та минута, когато след корнер бившият играч на Литекс Бодуров направи жизненоважна намеса и предотврати попадения.

Така Фулъм взе първа точка този сезона, а Кардиф остава в средата на таблицата с 8 точки.