Бока Хуниорс и Коринтианс се класираха за 1/2-финалите на най-престижния южноамерикански клубен турнир по футбол - Копа Либертадорес.

Възпитаниците на Хулио Сесар Фалкиони се добраха до 1:1 в реванша с бразилския Флуминензе и след успех с 1:0 в първия мач продължават напред. Халфът Тиаго Карлето откри за домакините в 17-ата минута с удар от фаул, който се отклони от стената и изненада вратаря Агустин Орион. Сантиаго Силва изравни за Бока в първата минута на даденото от съдията добавено време. Уругвайският таран направи добавка отблизо, след като изстрел на Диего Риверо се отби от страничната греда - 1:1.

С късен гол миналогодишният шампион на Бразилия Коринтианс победи носителя на купата на страната Васко да Гама с 1:0 в реванша и също се класира за полуфиналите след 0:0 в първата
среща. Паулиньо реализира единственото попадение в 88-ата минута, след като засече с глава центриране от корнер.

Корнтианс, който преследва първи трофей в турнира за Копа Либертадорес, на 1/2-финалите ще играе срещу Сантос (Бразилия) или Велес Сарсфийлд (Аржентина).

За място на финала пък Бока ще се изправи срещу победителя от двубоя между Либертад (Парагвай) и Универсидад де Чили.