Аржентинските колоси Бока Хуниорс и Ривър Плейт приключиха сезона с равенства в последния 19-и кръг на "Торнео Инисиал" в местната Примера дивисион.

Бока Хуниорс не успя да победи у дома Химнасия Ла Плата, с който завършиха 1:1. Франко Мусис (37) откри резултата в полза на гостите, но след почивката Емануел Гилиоти (49) изравни и донесе точката за тима от Буенос Айрес. Двубоят нямаше значение за Бока Хуниорс, който вече бе изгубил шансовете си за спечелване на титлата и в крайна сметка завърши на седмо място с 29 точки. Химнасия Ла Плата остана на 11-а позиция с 26 пункта.

Другият гранд Ривър Плейт също завърши 1:1 при визитата си на Килмес. Домакините поведоха с гол на Лукас Перес Годой (46), но „милионерите” се добраха до точката с попадение на колумбиеца Карлос Карбонеро (87). Килмес игра почти цяло второ полувреме в намален състав, след като в 51-ата минута директен червен картон получи Кристиан Лема. Така Ривър Плейт завърши сезона на незавидното 16-о място с 21 точки, а Килмес остана 17-и със същия актив, но по-слаба голова разлика

Шампионът от първата част в първенството „Торнео Инисиал” ще бъде определен следващата неделя. Тогава последните си срещи за сезона от 19-ия кръг един срещу друг ще изиграят претендентите за първото място Нюелс Олд Бойс срещу Ланус, както и Велес Сарсфийлд срещу Сан Лоренсо, който е лидер в момента с 32 точки. Другите три тима имат по 30 пункта.