Шесткратният шампион на Южна Америка Бока Хуниорс се класира за 10-и финал в историята си в най-престижния южноамерикански турнир - Копа Либертадорес. Аржентинският гранд завърши 0:0 при гостуването си на чилийския Универсидад де Чили в полуфинал-реванш, но спечели първия мач с 2:0. Хуан Роман Рикелме уцели гредата в осмата минута. Пред второто полувреме футболистите на Универсидад де Чили уцелиха две греди. На финала Бока Хуниорс ще срещне бразилския Коринтианс, който за първи път ще играе в двубоя за трофея. Първата среща е следващата седмица в Буенос Айрес, а втората - на 4 юли в Сао Пауло. Бразилският шампион отстрани Сантос в другия полуфинал с общ резултат 2:1. Коринтианс никога не е печелил Копа Либертадорес./БЛИЦ