Лидерът в аржентинското първенство Ривър Плейт направи 1:1 с Бока Хуниорс в голямото дерби на местния футбол. Суперкласико беше част от 10 кръг на шампионата.

Срещата се игра под проливен дъжд, а двете попадения в мача бяха реализирани с глава от централни защитници. Лисандро Малаган даде аванс на Бока Хуниорс в 22-ата минута.

Уругвайският нападател на Ривър Плейт Родриго Мора пропусна дузпа през първото полувреме, но тимът му стигна до изравнително попадение 12 минути преди края чрез Херман Пецела, който се появи в игра само две минути по-рано.

Халфът на Бока Хуниорс Фернандо Гаго беше изгонен игра в 41-ата минута за игра с ръка в наказателното поле, но Мора пропусна отсъдената дузпа. Ривър Плейт също завърши мача в намален състав. Рамиро Фунес Мори получи червен картон в 84-ата минута за груб фаул.

Бока Хуниорс е девети в класирането с 14 точки, докато Ривър Плейт е лидер с 22 точки. Вторият Индепендиенте може да съкрати изоставането си само на една точка, ако тази нощ победи Годой Крус като гост.