Бока Хуниорс оглави класирането в Аржентина след шестия кръг след победа у дома с 1:0 над Сан Мартин. Единственото попадение реализира Валтер Ервити в 75-ата минута, а домакините на три пъти уцелиха гредите. Бока който продължава без загуба от началото на сезона и има 14 точки след шест мача, с точка повече от новака Атлетико Рафаела. Ланус може да се изравни с лидера, ако днес победи като гост Архентинос Хунирос.

Защитаващият титлата си Велес Сарсфийлд допусна трето поражение. Шампионите паднаха изненадващо като домакин с 0:1 от Унион с гол на Пауло Росалес в 87-ата минута. Велес е на 10-о място със 7 точки след шестия кръг.

Архентинос Хуниорс - Ланус

Класиране след 6 кръг: 1.Бока Хуниорс 14 точки, 2.Атлетико Рафаела 13, 3.Расинг 12, 4.Тигре 11, 5.Ланус 11 и др.