Шампионът на Аржентина Бока Хуниорс загуби с 4:5 у дома от последния в класирането на Клаусура Индепендиенте. Двубоят беше от 5-ия кръг на пролетния дял на първенството в Аржентина. Бока записа първа загуба, а успехът е дебютен за гостите, които до този момент имаха четири поредни загуби. Хеттрик за Индепендиенте реализира нападателят Ернесто Фариас, бивш играч на Ривър Плейт и португалския Порто.

До 7-ата минута гостите водеха с 2:0 след голове на Видал и Ферейра. Ронкалиа върна едно попадение за 1:2 в 13-ата, но Индепендиенте отново дръпна след гол на Фариас в 32-ата минута. Футболистите на Бока Хуниорс стигнаха до обрат от 1:3 до 4:3 след попадения на Хуан Рикелме (45), Ронкалиа (51) и Ледесма (74).

В последните секунди на двубоя обаче гостите смълчаха “Ла Бонбонера”. В 89-ата минута Фариас изравни за 4:4, а в петата минута от добавеното време отново той вкара за крайното 5:4 за Индепендиенте.

Велес Сарсфийлд – Олимпо

Класиране след 5 кръг: 1.Тигре 13 точки, 2.Естудиантес 11, 3.Бока Хуниорс 10, 4.Велес Сарсфийлд 8, 5.Ол Бойс 8 и други.