Бока Хуниорс започна участието си в шампионата Апертура с тежка загуба с 0:3 от Килмес, след като игра повече от 70 минути с човек по-малко.

Килмес беше открил резултата в 12-ата минута чрез Мартин Каутеручо, когато гостите останаха в намален състав заради червения картон на Сантяго Силва в 19-ата минута.

Това попречи на Бока Хуниорс, шампион от Апертура през миналата година, да стигне до обрат. Домакините си гарантираха победата с попадения през втората част. Пабло Гарниер удвои в 61-ата, а Каутеручо реализира втория си гол в мача в 86-ата.

Колон (Санта Фе) стартира сезона с победа, след като записа домакински успех с 1:0 над Ланус. Единственият гол в мача Иван Морено и Фабианеси вкара единствения гол в мача в 37-ата минута.

Расинг (Авилянеда) и Атлетико Рафаела поделиха точките с равенството 1:1. Атлетико взе аванс след гола на Сесар Кариняно в 11-ата минута, но Расинг отговори почти веднага с попадението на Фернандо Ортис.

Двубоят между Нюелс Олд Бойс и Индепендиенте завърши при нулево равенство.