Бока Хуниорс победи с 2:0 Нюелс Олд Бойс в мач от 3-ия кръг на първенството Клаусура (пролетния дял на шампионата в Аржентина). След успеха грандът се изкачи до третото място със 7 точки, колкото имат двата лидера Велес Сарсфийлд и Тигре. Четвъртият в класирането Ол Бойс също е със 7 точки след три изиграни кръга. Бока Хуниорс спечели есенния дял на първенството Апертура с 43 точки, с 12 преднина пред Расинг, Велес Сарсфийлд, Белграно и Колон. “Жълто-сините” нямат поражение вече в 34 мача.

Дарио Цвитанич откри резултата за Бока минута преди края на първото полувреме. В 64-ата минута при контраатака гостите имаха претенции за дузпа, но съдията не посочи бялата точка. В 81-ата минута Хуан Роман Рикелме от фаул оформи крайното 2:0.

Велес Сарсфийлд излезе начело в класирането след победа с 3:2 над Арсенал (Саранди). Аугусто Фернандес вкара два гола за победителите, един добави Хуан Мануел Мартинес. След това обаче гостите върнаха едно попадение в 68-ата минута чрез Емилио Селая, а в 81-ата минута Лусиано Легисамон направи 2:3.