Бока Хуниорс завърши 1:1 срещу гостуващия Сан Мартин в мач от деветия кръг на аржентинското първенство. Възпитаниците на Хулио Фалсиони паднаха на четвърто място в подреждането със 17 точки и пропуснаха възможността да се изравнят с лидера Нюел'с Олд Бойс, който има 19. На второ и трето място са Расинг Клуб и Велес Сарсфийлд също с по 17 точки.

Капитанът на домакините Роландо Скиави беше в основата на най-интересните събития на "Ла Бомбонера". 39-годишният бранител извърши нарушение в наказателното поле в 34-ата минута, а Мауро Богадо изведе тима от Сан Хуан напред в резултата от отсъдената дузпа. Само пет минути по-късно Бока също получи правото да изпълни дузпа, след като Гастон Карпари изби с ръка от голлинията удар на Сантиаго Силва. Заради действията си играчът получи директен червен картон. Скиави обаче стреля край вратата от бялата точка. Ветеранът все пак се реваншира частично за допуснатите грешки и изравни в края на първата част. След срещата феновете на Бока Хуниорс бурно освиркаха старши треньора Фалсиони и поискаха неговата оставка, след като Бока спечели само една победа в последните си четири мача./БЛИЦ