Бока Хуниорс победи Велес Сарсфийлд с 1:0 в дербито на 16 кръг на аржентинския шампионат. Успеха запази шансовете на отбора за спечелване на титлата. Единственото попадение в срещата бе дело на Сантяго Силва в 30-ата минута.

Велес продължава да бъде лидер в класирането с 32 точки, но Бока вече е само на 5 зад тях на четвъртата позиция. Ланус се намира на второ място в класирането с три точки по-малко от водач, но е с мач по-малко.

Въпреки, че загуби загуби с 1:2 у дома от Ол Бойс, Нюелс Олд Бойс остана на трето място в подреждането.

Дербито на Санта Фе, спечелено от Колон срещу Унион с 2:0, беше белязано от проблеми с агитките на двата отбора. Запалянковците на Унион счупиха предпазните огради и опитаха да нахлуят на терена, но полицията успя да изтласка най-буйните хулигани извън стадиона. Феновете на Колон също влязоха в схватка с органите на реда, които бяха принудени да използват силни водни струи, за да върнат реда на стадиона в Санта Фе.