Боливия победи Венецуела с 4:2 в световна квалификация от зона „Южна Америка”. За домакините това беше първи успех от началото на кампанията. Венецуелците все още нямат спечелена точка след три изиграни мача и са на последно място във временното класиране.

Родриго Рамальо откри резултата за домакините в 19-ата минута, а в 23-ата Хуан Карлос Арсе удвои от дузпа. Марио Рондон (32) намали – 2:1, но секунди преди почивката отново Рамальо покачи на 3:1.

В 49-ата минута Руди Кардосо реши всичко, разписвайки се за 4:1. Силите на Венецуела стигнаха само да направят загубата си почетна. В 55-ата минута Ричард Бланко намали на 2:4. Гостите завършиха срещата с 10 души, след като Луис Сеяс получи червен картон в последните секунди.