Болоня и Парма направиха нулево равенство в мач от 19 кръг на Серия “А”. Резултатът е поведе от справедлив в изпълненото с грешки от страна на двата отбора дерби на областа Емилия-Романя.

Към двете врати имаше отправени твърде малко удари, като вратарят на гостите Никола Паварини отрази изстрели на Марко ди Вайо и Мудингай. Парма се отчете само с една заплаха към Жа-Франсоа Жилен, но стражът на Болоня отрази опасността през второто полувреме.

Халфът на гостите Стефано Мороне бе заменен на почивката заради сериозен семеен проблем. Той получи позволение да напусне веднага стадион “Ренато Дал`Ара и да се отправи към болницата. Не се съобщава естеството на проблема.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 19 КРЪГ
21.01.12
19:00 ч.
Рома - Чезена 5:1
1:0 Франческо Тоти (1), 2:0 Франческо Тоти (8), 3:0 Фабио Борини (9), 3:1 Едер (58), 4:1 Жуан (62), 5:1 Миралем Пянич (70)