Българският национал Валентин Антов остана резерва за Болоня при равенството 1:1 като гост на Удинезе в мач от 35 кръг на Серия „А“.

„Зебрите“ поведоха в резултата в 23-ата минута с попадение на Родриго де Паул, но гостите изравниха чрез резервата Рикардо Орсолини, който в 82-ата минута реализира дузпа.

По този начин двата тима продължават да имат равен точков актив – по 40, но Удинезе е 11-и заради по-добра голова разлика от 12-ия Болоня.

Нападателят на националния ни отбор Андрей Гълъбинов остана неизползвана резерва за Специя при тежката домакинска загуба с 1:4 от Наполи.

Виктор Осимен вкара два гола за гостите от Неапол, а Пьотър Желински и Ървинг Лозано също се разписаха. Резервата Роберто Пиколи беше точен да домакините.

Победата позволи на Наполи временно да излезе на второ място в класирането със 70 точки, на една пред Аталанта, Ювентус и Милан, който имат по един мач по-малко. Специя е на 16-а позиция с 34 точки, но само на три пункта над зоната на изпадащите.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"