Болоня победи Фиорентина с 2:1 в отложен мач на 26 кръг на Серия “А” след обрат. Срещата трябваше да се играе в неделя (24 февруари), но беше преместена заради силен снеговалеж.

Адем Ляич даде аванс на “виолетовите” в 27-ата минута, когато след асистенция на Алберто Акуилани стреля точно край вратаря Джанлука Курчи. Домакините бяха близо до изравнителен гол още преди почивката, но Алберто Джилардино би неточно след ниско центриране на Маноло Габиадини.

В 58-ата минута равенството беше факт. Марко Мота се възползва от невнимание на защитата на Фиорентина и с глава прати топката във вратата след центриране на Алесандро Диаманти от фаул.

Пет минути преди края Болоня вкара втори гол. Новото попълнение Лазарос Христодопулос увенча дебюта си с победно попадение след удар от воле от границата на наказателното поле. В добавеното време Лука Тони можеше да изравни, но с глава би над вратата на домакините.

Парма - Катания 1:2
0:1 Франческо Лоди (5), 0:2 Кеко (44), 1:2 Амаури (87)
24.02.13
16:00 ч.
Болоня - Фиорентина - отложен
24.02.13
16:00 ч.
Аталанта - Рома 2:3
1:0 Марко Ливая (9), 1:1 Маркиньо (12), 1:2 Миралем Пянич (34), 2:2 Марко Ливая (44), 2:3 Василис Торосидис (71)
24.02.13
16:00 ч.
Ювентус - Сиена 3:0
1:0 Стефан Лихтщайнер (30), 2:0 Себастиан Джовинко (74), 3:0 Пол Погба (89)
24.02.13
16:00 ч.
Каляри - Торино 4:3
1:0 Maрко Сау (37-дузпа), 1:1 Алесио Черчи (47), 1:2 Ален Стеванович (54), 2:2 Даниеле Конти (76), 3:2 Маурисио Пинийя (87), 3:3 Роландо Бианки (90+2-дузпа), 4:3 Даниеле Конти (90+4)
24.02.13
21:45 ч.
Интер - Милан 1:1
 0:1 Стефан Ел Шаарави (21), 1:1 Матиас Скелото (71)
25.02.13
20:00 ч.
Удинезе - Наполи 0:0
25.02.13
22:00 ч.
Лацио - Пескара 2:0
1:0 Стефан Раду (29), 2:0 Сенад Лулич (35)
26.02.13
21:00 ч.
Болоня - Фиорентина 2:1
0:1 Адем Ляич (27), 1:1 Марко Мота (58), 2:1 Лазарос Христодопулос (85)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ