Наполи се издъни у дома срещу аутсайдера Болоня и загуби с 2:3 в изпълнена с обрати последна среща от 17-ия кръг на италианската Серия „А”.

Мачът на стадион „Сан Паоло” започна кошмарно за домакините, които изоставаха в резултата след 10 минути игра. Николо Черубин даде извеждащо подаване към маноло Маноло Габиадини, който не остави никакви шансове за вратаря Морган де Санктис и вкара за 0:1. До края на полувремето играчите на Наполи взеха инициативата и упражниха натиск, който обаче не доведе до попадение.

След почивката Валтер Мадзари пусна в игра македонския национал Горан Пандев, който освежи играта на домакините и те изравниха в 50-ата минута, когато Алесандро Гамберини бе точен за 1:1. И след гола Наполи продължи да натиска в търсене на пълния обрат, до който стигна в 70-ата минута, когато вратарят на гостите Алиарди първо отрази удар на Инсине, но нямаше какво да направи при добавката на Единсон Кавани за 1:2.

В края на мача последва сериозно отпускане в редиците на домакините и това им струва твърде скъпо. В 85-ата минута Гарикс центрира отдясно, а гъркът Панагиотис Коне засече топката с феномелана странична ножица и изравни за 2:2. След това в 89-ата минута Диаманти центрира от пряк свободен удар, а Даниеле Портанова се извиси над всички и с глава огорчи Де Санктос за крайното 2:3, за да донесе победата за Болоня.

След загубата си Наполи остана на третото място с 33 точки, а победата изкачи Болоня до 13-а позиция с 18 пункта.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 17 КРЪГ
15.12.12
19:00 ч.
Удинезе – Палермо 1:1
0:1 Йосип Иличич (33), 1:1 Антонио ди Натале (89)
Фиорентина – Сиена 4:1
1:0 Лука Тонис (16), 2:0 Давид Писаро (19-дузпа), 3:0 Алберто Акуилани (45), 3:1 Реджиналдо (70), 4:1 Лука Тони (79)
16.12.12
16:00 ч.
Катания – Сампдория 3:1
0:1 Енцо Мареска (21-дузпа), 1:1 Мариано Анхел Палиалунга (55), 2:1 Гонсало Бергесио (65), 3:1 Лукас Кастро (90)
Дженоа – Торино 1:1
0:1 Роландо Бианки (19), 1:1 Андреас Гранквист (29)
16.12.12
16:00 ч.
Ювентус – Аталанта 3:0
1:0 Мирко Вучинич (2), 2:0 Андреа Пирло (14), 3:0 Клаудио Маркизио (27)
16.12.12
16:00 ч.
Милан – Пескара 4:1
1:0 Антонио Ночерино (1), 2:0 Елвис Абрускато (51-автогол), 2:1 Кристиан Терлици (56), 3:1 Жонатас (79-автогол), 4:1 Стефан ел Шаарави (81)
16.12.12
16:00 ч.
Парма – Каляри 4:1
0:1 Марко Сау (20), 1:1 Ишак Белфодил (21), 2:1 Джонатан Биабиани (54), 3:1 Хайме Валдес (65-дузпа), 4:1 Ишак Белфодил (86)
16.12.12
21:45 ч.
Наполи – Болоня 2:3
0:1 Маноло Габиадини (10), 1:1 Алесандро Гамберини (50), 2:1 Единсон Кавани (70), 2:2 Панагиотис Коне (85), 2:3 Даниеле Портанова (89)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ -
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК