Втородивизионният Сиена отстрани Болоня в 1/16-финалите в турнира за Купата на Италия по много болезнен начин насред „Ренато дал’Ара”. Бившият отбор на Антонио Конте победи елитния тим с 2:1 след продължения, като победният гол падна чак в 123-ата минута, когато вече се чакаха дузпи.

След като двата тима не показах нищо за близо 80 минути се стигна до два бързи гола. 12 минути преди края Франческо Валиани изведе Сиена напред, но в 86-ата минута Давиде Москадрели изравни за клуба от Серия А и вкара мача в продължения.

Двете продължения по 15 минути изглеждаха безплодни и вече течеше продължението на продължението, когато мароканският защитник Зухаир Федал се разписа в 3-ата минута на допълнителното време на продължението за гостите и изхвърли Болоня от турнира.

В осминафиналите Сиена ще гостува на Катания на 9 янаури.