Каляри загуби у дома от Болоня с 0:3 в среща от междинния 10-и кръг на италианската Серия „А”. Головете за успеха на гостите отбелязаха Гиорги Гарикс (26), Панагиотис Коне (58) и Микеле Пациенца (61), а домакините доиграха мача с човек по-малко, след като в 52-ата минута Муру получи втори жълт и съответно червен картон. След поражението Каляри е на 14-о място с 10 точки. Болоня е на 17-а позиция с 9 пункта.

Ливорно и Торино поделиха точките след зрелище за 3:3 в друга среща от кръга. „Биковете” взеха комфортен аванс след голове на Чиро Имобиле (4) и Камил Глик (8), но Ливорно направи пълен обрат с попадения на Паулиньо (25), Леандро Греко (34) и Емерсон (63). В самия край пък Алесио Черчи (87-дузпа) донесе точката на гостите. След равенството Ливорно е на 15-о място с 9 точки, а Торино заема 12-а позиция с 11 пункта.

Дженоа излъга у дома Парма с 1:0. Единственото и победно попадение за „грифоните” вкара Алберто Джилардино (57). След успеха си Дженоа е на 13-о място с 11 точки. Парма заема 11-а позиция с 12 пункта.

Верона срази като домакин Сампдория с 2:0 след попадения на Гомес Талеб (51) и Лука Тони (78). Така отборът от града на Ромео и Жулиета се изкачи на пето място с 19 точки. „Моряците” Генуа пък са 16-и с 9 пункта.

Сасуоло пък загуби у дома от Удинезе с 1:2. Голмайсторът на гостите Антонио Ди Натале (18-дузпа) ги изведе напред в резултата, но Симоне Заза (25) изравни за 1:1. След почивката колумбиецът Луис Муриел (56) донесе трите точки за „фриуланите”, които вече са осми с 13 пункта. Сасуоло е на предпоследната 19-а позиция с 6 пункта.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 10 КРЪГ
29.10.13
21:45 ч.
Аталанта – Интер 1:1
0:1 Рики Алварес (16), 1:1 Херман Денис (25)
30.10.13
21:45 ч.
Каляри – Болоня 0:3
0:1 Гиорги Гарикс (26), 0:2 Панагиотис Коне (58), 0:3 Микеле Пациенца (61)
30.10.13
21:45 ч.
Фиорентина – Наполи 1:2
0:1 Хосе Кайехон (12), 1:1 Джузепе Роси (28-дузпа), 1:2 Дрийс Мертенс (36)
Верона – Сампдория 2:0
1:0 Гомес Талеб (51), 2:0 Лука Тони (78)
30.10.13
21:45 ч.
Ювентус – Катания 4:0
1:0 Артуро Видал (26), 2:0 Андреа Пирло (34), 3:0 Карлос Тевес (65), 4:0 Леонардо Бонучи (71)
30.10.13
21:45 ч.
Ливорно – Торино 3:3
0:1 Чиро Имобиле (4), 0:2 Камил Глик (8), 1:2 Паулиньо (25), 2:2 Леандро Греко (34), 3:2 Емерсон (63), 3:3 Алесио Черчи (87-дузпа)