Болоня записа първа победа в Серия „А“ за 2014 г., след като в мач от 23 кръг се наложи с 2:1 като гост на Торино. Това беше първо поражение за „биковете“ от 6 януари насам.

Домакините откриха резултата още в 5-ата минута, когато Чиро Имобиле с глава засече центриране на Матео Дармиан. За Имобиле това беше седмият му гол в последните 7 мача в Серия „А“.

Шест минути по-късно Болоня изравни. Роландо Бианки подгони топка, върната към вратаря на Торино Даниеле Падели, който притиснат сгреши и подаде в краката на Джонатан Кристиалдо, а аржентинецът изравни резултата на празна врата.

В 25-ата минута гостите обърнаха резултата в своя полза. Падели парира удар на Рене Кърхин от границата на наказателното поле, но Кристалдо се разписа при добавката. Това беше третото му попадение от началото на сезона.

Победата отдалечи Болоня на четири точки от зоната на изпадащите. Торино остана на седмо място с 33 точки, но това намалява шансовете на „биковете“ в битката за място за участие в евротурнирите.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 23 КРЪГ
08.02.14
19:00 ч.
Фиорентина - Аталанта 2:0
1:0 Йосип Иличич (16), 2:0 Рафал Волски (86)
08.02.14
19:00 ч.
Удинезе - Киево 3:0
1:0 Антонио ди Натале (56), 2:0 Бруно Фернандеш (84), 3:0 Емануел Баду (86)
08.02.14
21:45 ч.
Наполи - Милан 3:1
0:1 Адел Таарабт (8), 1:1 Гьокхан Инлер (11), 2:1 Гонсало Игуаин (57), 3:1 Гонсало Игуаин (82)