Болоня срази у дома 1/8-финалиста в Шампионската лига Лацио с 2:0 в среща от 24-ия кръг на Серия „А“ и му нанесе трета загуба в последните четири мача във всички турнири. Българският национал Валентин Антов отново не се появи в игра за домакините и продължава да чака дебюта си в италианския елит.

В 16-ата минута римските "орли" получиха дузпа за нарушение на Николас Домингос, но вратарят Скорупски отрази удара на Чиро Имобиле от бялата точка. Три минути след това Болоня поведе с гол на Мбайе.

В края на първата част вратарят на гостите Рейна спаси удар на Николас Домингес.

След почивката в 57-ата минута страхотен индивидуален рейд на Сванберг приключи с удар покрай десния страничен стълб. В 64-ата минута домакините удвоиха преднината след удар на Никола Сансоне.

В края Скорупски спаси домакините от автогол, а в четвъртата минута на добавеното време Де Силвестри блокира удар на Ачерби.

След успеха си тимът на Синиша Михайлович има 28 точки на 11-ата позиция. Лацио е шести с 43.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"