Болоня победи у дома Фиорентина с 2:0 в отложена среща от 21-ия кръг на италианската Серия „А”. Двубоят трябваше да се играе на 1 февруари, но бе отменен заради лошите метеорологични условия над Апенините.

Мачът на „Ренато Дал’Ара” протече под диктовката на домакините, които поведоха в 30-ата минута след гол на Алесандро Диаманти за 1:0. Две минути преди почивката Марко Ди Вайо даде страхотен извеждащ пас към Гастон Рамирес, който покачи на 2:0. През второто полувреме в 50-ата минута „виолетовите” останаха с човек по-малко, след като Рубен Оливер получи червен картон, а това допълнително улесни задачата на домакините.

След победата си Болоня се изкачи на 14-о място във временното класиране с 28 точки, колкото има и тима на Фиорентина, който обаче заради по-добрата си голова разлика е на 13-а позиция.