Болоня записа трета победа от началото на сезона, след като срази у дома Сампдория с 2:0 в среша от петия кръг на италианската Серия „А”. И двата тима завършиха мача в намален състав след червения картон на Барето в 69-ата минута за гостите и изгонването на Ди Франческо от домакините в последните секунди. Загубата за „моряците” бе трета поредна.

Домакините бяха по-активни през целия мач и поведоха в самия край на първата част с красиво попадение  на Симоне Верди (45) след пас на Ладислав Крейчи.

Пет минути след почивката Крайчи се отчете с втора асистенция, подавайки за попадението на Матиа Дестро (50) за 2:0.

В 69-ата минута Едгар Барето не разбра, че играта е спряна и изрита през краката съперник, а съдията му показа директен червен картон и го изгони. В последните секунди на добавеното време и Болоня остана с 10 души, след като резервата Федерико ди Франческо също бе отстранен с директен червен картон.

След успеха си Болоня заема 4-о място във временното класиране с 9 точки. Сампдория е на 13-а позиция с 6 точки.